Plastové ploty vynikají vysokou kvalitou a dlouhou životností.

Oddělovač

O plastových plotech

S výstavbou plotu vyvstává u nových majitelů otázka, jaký plot si vlastně ke svému obydlí zvolit. Poslední dobou na výsluní vystupují plastové verze plotů, které jsou nadčasové a velmi elegantní. Ovšem roli tu nehraje jen vzhled, ale i plná funkčnost.

Praktické, přitom elegantní

Plastové ploty přicházejí s jedinečnou technologií, která dala vznik tvarově stálým vlastnostem (nedochází k poškozování plotu vlivem jeho stáří). S přicházejícími roky se plastový plot tedy nemění, je stejně barevný i funkční. Jediné, co musíte pro jeho údržbu udělat je, ho občas omýt vodou a odstranit nečistoty.

Plastové ploty neboli profily jsou vyrobeny z tvrzeného PVC, což jim propůjčuje odolnost proti větru a dalším vlivům. Profily se dají upravit podle přání zákazníka tak, aby vždy splňovaly jeho konkrétní potřeby. Jejich úprava je od zcela běžných až po složitější stavební úpravy. Jelikož se dají jemně řezat, vrtat a jinak opracovávat, lze z nich vytvořit celoplošné stěny, ale i plot s různými atypickými místy. V zahraničí je můžeme vidět už pár let zpět. U nás se s těmito ploty začalo pracovat teprve nedávno. Doporučení k montáži je zřejmě logické, je jím spojování prvků materiálem, který nereziví.

Inovace barev - perfektní výsledek

Z plastových profilů lze doslova kouzlit. Dají se z nich vyhotovit celoplošné stěny, které k modernímu domu vypadají skvěle. Další plastové dílce lze použít na výstavbu vjezdové brány a branky. Jelikož se plastové ploty dříve vyráběly pouze v tmavém či světlém provedení, mnoho lidí tak dalo přednost dřevu, které si natřelo do požadovaného odstínu.

Dnes jsou možnosti i jinde a plastové ploty se pyšní s kašírováním. Objevují se tak nejnovější odstíny od zlaté, stříbrné až po jiné metalické barvy. Plot tak evokuje vzhled kovu s jeho levnější variantou, která navíc nekoroduje. Plastová okna domu tak mohou korespondovat s výběrem barvy plotu. Každý hned pozná, jak vytříbený vkus máte. S plastovým plotem jedině získáte, rozhodně nic neztratíte.